JaunumiFotogalerijaVideoDokumentiRegistrācijaRezultātiTrasesVēsture 
Latvijas motošosejnieki saņem balvas. [2013-12-17 08:27:37]

Aizvadītajā sestdienā, Biķernieku trases muzejā pulcējās visātrākie Latvijas motošosejas braucēji. Simboliski, ka pasākums notika telpā, kur burtiski virmo ātrums. Šeit vienkopus savākti aizgājušo gadu leģendāro Latvijas motosportistu sacīkšu motocikli, ekipējums un apbalvojumi. Laureāti kāpa uz pjedestāla, kurš glabā vairāku gadu desmitu Biķerniekos notiekošo sacensību uzvarētāju pēdu nospiedumus.

Diena sākās ar vismazāko, bet daudzskaitlīgo mazmotošosejas laureātu sveikšanu. Gandrīz 100 dalībnieku, sešos posmos un 12 braucienos cīnījās par Latvijas nacionālā Zelta Mopēda čempionāta godalgām. Sezona, kuras laikā tika apmeklēti vairums no Latvijas labākajiem kartodromiem izvērsās spraigu cīņu pārpilna. Atsevišķās klasēs galīgais vietu sadalījums izšķīrās tikai pēdējā posmā. Jorens Klinstons, Aleksejs Puriņš un Aleksandrs Bulatovs bija ātrākie vienātruma 45 ST klasē, bet prestižajā 50 ST klasē pirmie trīs kopvērtējumā bija Dmitrijs Macuks, Jānis Zeile un Arnis Tomass. Visātrākajā Zelta Mopēda klasē – Sporta, nepārspējams bija Mārtiņš Hāze, kurš apsteidza Rolandu Strodu un Ēriku Zeili.

Lielākus ātrumus un nopietnāku tehniku sezonas garumā demonstrēja Latvijas skūteru čempionāta dalībnieki, kas katrā no sacīkstēm apliecināja Latvijas skūteru braucēju līmeni arī Baltijas mērogā. Sport 70 klases laureāti – Aivis Vilciņš, Armands Leitāns un Kristaps Andersons. Vairāk kā 30 dalībnieku konkurencē Sport 50 klasē par čempionu kļūst Dmitrijs Macuks, apsteidzot Ervīni Štimu un Robertu Vēzi-Veisu. Racing 70 klasē pašmāju braucējiem nācās atzīt viena no retajiem, igauņu braucēja Sandera Suigussara pārākumu. Uz atlikušajiem pjedestāla pakāpieniem kāpa Viktors Freimanis un Antons Macuks.

Ar atraktīvu braukšanu kartodromu viltīgajos līkločos visas sezonas garumā skatītājus priecēja retromotociklu klašu braucieni. Pirmās vietas sadalīja Arnis Tomass un Daigars Štendenbergs, kuriem sezonas garumā asistēja LaMSF Motošosejas komisijas vadītājs Tāls Meļķis, braukdams ar aizgājušo gadu leģendārā ceļa motociklu klases braucēja Gunta Raita javiņu. Savukārt sporta retroklases uzvarētājs Kaspars Brigzne ļāva ievērtēt trasē pašrocīgi atjaunoto, unikālo Sarkanās Zvaigznes sacīkšu piecdesmitnieku.

Vakara turpinājumā pjedestālu iemēģināja Latvijas čempionāta un LaMSF Kausa laureāti motociklu klasēs. Šeit citi ātrumi un trases Baltijas reģionā. Ievērības cienīgs fakts – visprestižākajā Superbike klasē, šogad gan Latvijas, gan Baltijas čempionāta trijnieks nemainīgs. Garijs Rožkalns, Andrejs Grīnbergs un Andrejs Kuzņecovs aizvadījuši teju perfektu sezonu ar simtprocentīgu rezultātu. B 1200 klasē sezonas garuma cīņa starp Kalvis Margevicu un Gatis Cauni noslēdzas ar Kalvja uzvaru. Trešais ātrākais sezonas kopvērtējumā – Māris Dankerts. Pirmsezonas favorīts Uldis Eglītis Latvijā paliek ceturtais, bet revanšējas, noslēgdams Baltijas Kausa ieskaiti otrajā vietā, apsteidzot Margevicu.

Superbaiku klases braucēju dubultpanākumu Latvijas un Baltijas mērogā atkārto arī šīgada ātrākie B 600 klases braucēji. Jānis Eglītis, Rolands Legzdiņš un Kalvis Logins saņem uzvarētāju kausu - dubultporciju un domā par ātrākām klasēm. Jauno talantu kalves , LaMSF Kausa C klasē uzvarētāji Normunds Lojāns, Andris Homenko un Dmitrijs Koptenkovs jau nākošgad var likt ar sevi rēķināties arī augstāku klašu favorītiem. Pie balvām tika arī tradicionālā Motoapļa Kausa izcīņas dalībnieki, kuri iknedēļas motošosejas treniņu laikā tiek pie iespējas sacensties un iespējams arī lēmuma papildināt motošosejas sportistu rindas. Šosezon ātrākie bija Jevgenijs Teleļuhins, Timurs Šiks un Tamazi Salamati.

Vakara gaitā tika pārrunāta arī nākamā sezona, kura neskatoties uz neziņu par gaidāmo Biķernieku trases rekonstrukciju solās būt spraiga, sacensībām bagāta.

LaMSF Motošosejas komisija pateicas par atbalstu visas sezonas garumā: klubam Motoaplis un Dainim Liņķim personīgi, klubam Mazmoto un Kasparam Brigznam personīgi un Nikolajam Steškam personīgi. Tāpat paldies atbalstītājiem – labākās smērvielas tavam motociklam "MOTUL", lielākais premium auto salons Latvijā "Inchcape BM Auto" , riepu serviss "R1", moto riepas "MICHELIN", "iAuto", portālam "Motopower", veikalam "motoveikals.lv", personīgi Raivim Bensonam ,"LETA", LNT, portālam "Kas notiek", "TVNET.lv", "easyget.lv" , "unity.lv" , vides reklāma "JCDecaux", "Ādažu čipsi", "L2", "Motofavorīts".

Foto: http://www.motoaplis.lv/galerija_2013_12_14_Motososejas_apbalvosana.php

Tiekamies trasē 2014 gadā!

Tāls Meļķis