JaunumiFotogalerijaVideoDokumentiRegistrācijaRezultātiTrasesVēsture 
Mazmotošoseja Daugavpilī. [2014-06-09 13:44:35]

Kupls dalībnieku pulks, teicami laika apstākļi un sīvas cīņas – tā varētu raksturot Latvijas skūteru čempionāta, LaMSF Kausa retromotocikliem un Zelta Mopēda sacensību trešo posmu Daugavpils kartodromā “Blāzma”.

Latvijas skūteru čempionāta un Zelta Mopēda klašu braucienos braucienos galvenās cīņas risinājās starp lielākajiem mazmotošosejas klubu pārstāvjiem. Armands Leitāns palika nepārspēts gan skūteru 70 Sport gan 50 Sport klasēs. Otrais 70 Sport klasē finišēja ciemiņš no Lietuvas Mindaugas Nemunis, trešais Dans Raģels. Dmitrija Macuka otrā vieta 50 Sport klasē pirms Maksima Trofimova ļauj izvirzīties kopvērtējuma vadībā. Novēŗšot iepriekšējā posmā piedzīvotos tehniskos defektus, ļoti pārliecinošs bija Eduards Sproģis un uzvar visātrākajā, skūteru 70 Racing klasē. Viktors Freimanis un kopvērtējuma līderis Toms Dreimanis ieņem otro un trešo vietu. Zelta Mopēda klašu braucienu patīkamākais pārsteigums – Paulas Valpēteres uzvara vienātruma 45 ccm klasē! Paulas panākums pavēris ceļu uz cīņu par kopvērtējuma uzvaru, kur pagaidām vairāk punktu ir tikai pēdējā posmā apsteigtajiem Aleksandram Bulatovam un Oskaram Valpēterim. Standarta 50 ccm divātrumu mopēdu klasē ne bez pūlēm abos braucienos uzvaru izcīna Dmitrijs Macuks atstājot aiz sevis Kasparu Brigzni un Arni Tomasu. Dmitrijs ir arī kopvērtējuma līderis. Zelta Mopēda sporta klasē cīņa par uzvaru notika Martiņa Hāzes un Kaspara Brigznes starpā. Kaspara uzvara pirmajā braucienā mijās ar tehnikas kļūmi otrajā, kas dienas noslēgumā deva otro vietu. Trešais palika LaMSF Motošosejas komisijas vadītājs Tāls Meļķis. Šosejas retromotociklu 350 Sport klasē pēc 20 apļu cīņas pirmais finišu sasniedz Daigars Štendenbergs, otrais pērna gada klases uzvarētājs Arnis Tomass, bet trešais Valdis Veinbergs. Kopvērtējumā minēto trijotni šķir tikai daži punkti, kas sola nopietnas cīņas atlikušajos posmos. Sacīkšu retromotociklu klasē uzvar Kaspars Brigzne, kurš ir ātrāks par Māri Brigzni un Jāni Zeili.

Nākošais posms notiks 21. jūnijā Madonas kartodromā, vienlaicīgi ar supermoto sacensībām. Savukārt pēc neoficiālas informācijas ir apdraudēta 29. jūnija Kandavas posma norise, kas kārtējo reizi demonstrē visiem zināmā un jau gadiem neatrisināmā konflikta postošo ietekmi uz bērnu un jauniešu motosporta attīstību.

Tāls Meļķis