JaunumiFotogalerijaVideoDokumentiRegistrācijaRezultātiTrasesVēsture 
Skūteri, mopēdi un superbaiki [2015-05-11 21:55:33]

Spraigas cīņas un rekordātri apļa laiki iezīmēja Latvijas atklātā skūteru čempionāta otrā posma sacensības, kas risinājās s/k 333. Dienu iepriekš notikusī kartinga sacīkste bija atstājusi trasē treknu gumijas slāni, kas daudziem lika izmainīt braukšanas stilu un sagādāja galvassāpes mehāniķiem, kuriem braucienu starplaikos tā bija jākasa no riepām.

Skūteru standart 50 klasē nebijis gadījums, pirmo 11 sportistu secība abos braucienos bija identiska, neskatoties uz cīnām trasē un divu braucienu kopvērtējumā uzvaru svinēja Andris Krištabāns. Kalvis Makaris un Ervīns Štims attiecīgi palika otrajā un trešajā vietā. Daudz lielākus ātrumus demonstrēja sekojošais Sport 70 un Racing 70 klašu brauciens. Jau ar pirmo braucienu Racing 70 klases favorītam Eduardam Sproģim nācās izturēt presingu trasē, kuru ar līdzvērtīgi jaudīgu tehniku piedāvāja Raimonds Pastars, Rihards Baldiņš un Ervīns Šmuļkēvičs. Cīņas karstumā bija gan kritieni un izslīdēšanas, gan vairakkārt uzlaboti apļa laiki (mazāk par 1 min.) , kas Ropažu trasē ir sasniedzami ar daudz jaudīgākiem šosejas motocikliem. Noturot uzvaras abos braucienos arī kopvērtējuma pirmais ir Eduards Sproģis, savukārt atlikušas pjedestāla pozīcijas kļūst zināmas tikai pēc otra brauciena un tās ieņem Raimonds Pastars un Rihards Baldiņš. Sport 70 klasē pēcfiniša tehnisko pārbaudi neiziet lietuvietis Mindaugas Nemunas un par uzvarētāju kļūst Dmitrijs Macuks. Igaunis Ants Parik otrais un negaidītu trešo vietu ieņem Andris Krištabāns.

Bažas par lietus tuvošanos lika apvienot visas trīs Zelta Mopēda klases kopēja brauciena, kas viennozīmīgi padarīja to par daudz skatāmāku un prasīgāku braucēju meistarībai. Pārliecinoši pirmais, apdzenot vienu otru divātrumu klases braucēju ir Oskars Valpēteris. Ar tehnikas ķibelēm cīnās pirmā posma uzvarētāja Paula Valpētere un paliek tikai septītajā vietā. Jānis Mūrnieks otrais, bet Aleksandrs Bulatovs trešais. Ar Andra Aļabjeva uzvaru noslēdzas divātrumu standarta mopēdu klases brauciens, kurā tika apsteigti Jorens Klinstons un Arvo Matheuss. Piedzīvotā kļūme otrajā sporta mopēdu klases braucienā, ļāva Kasparam Brigznem būt vien otrajam, bet par uzvarētāju tika godināts Arnis Tomass. Trešais Mārtiņš Egle.

Retromotociklu 350 klasē brauciena lielāko daļu vadībā bija brāļi Veinbergi – Valdis un Varis. Brauciena otrajā pusē jaudu sāka zaudēt Vaira Veinberga motocikls, kas finišā uz otro vietu ļāva pacelties Arnim Tomasam. Retro 500 klasē uzvaru izcīnīja Māris Pokšāns, kas tagad kopvērtējumā ar Māri Brigznu dala pirmo vietu. Ierasto mazmotošosejas dienaskārtību papildināja īsto šosejas motociklu braucieni, kas nepiespiestā gaisotnē ļāva to dalībniekiem paradīt savu meistarību. Klasē līdz 600 ccm pirmais bija Andris Plinta, bet jaudīgākajā, virs 600 ccm uzvarēja Uldis Eglītis apsteidzot Artūru Irbi un Juri Katkovu.

Sacensību noslēguma apbalvošanā, kausus uzvarētājiem pasniedza pazīstamais motošosejas braucējs Bruno Rožkalns, kurš šobrīd Biķerniekos vada Drošas braukšanas kursus motobraucējiem. BrunoMoto speciālbalvu, ķiveri ar Rožkalna autogrāfu, saņēma sacensību jaunākais dalībnieks Edgars Brigzne.

Nākošais mazmotošosejas posms 6 jūnijā, Daugavpilī.

Tāls Meļķis

LaMSF Motošosejas komisijas vadītājs