JaunumiFotogalerijaVideoDokumentiRegistrācijaRezultātiTrasesVēsture 
Mazmotošoseja lielajā trasē. [2016-07-05 08:09:11]

Nedēļas nogale ar Biķerniekos aizvadītajām motošosejas sacensībām Latvijas Balva 2016 bija nozīmīgs notikums arī mazmotošosejai. Starts no “lielās” trases, neierasta konfigurācija ar vairāk kā 400 metru taisni un Biķernieku 50.gadu jubilejas atmosfēra – tie bija atslēgas vārdi kārtējam Zelta Mopēda, skūteru un retromotociklu sacensību posmam.

Sacensības tradicionāli atklāja vismazākie, “rūķīšu” klases braucēji un braucējas. Ir acīmredzami, kā ar katru nobraukto posmu, jaunie censoņi, kuru vidū ir arī meitenes, arvien drošāk un pārliecinošāk iejūtas trasē, sagādājot pozitīvas emocijas saviem vecākiem, treneriem un skatītājiem. Brauciena finišā, kurā uzvarētāji ir visi, jau par tradīciju kļuvis uz pjedestāla sveikt visus jaunos sportistus.

Par īstu pārbaudījumu tehnikai bija Zelta Mopēda vienātrumu 1A klases braucieni, kuros nemainīgā secībā pirmajā trijniekā finišēja Amūrs Šurkins, Jānis Mūrnieks(Mazmoto Racing team) un Kalvis Makaris. Savukārt standarta divātrumu 2A mopēdu klasē, tikai uzvara otrajā braucienā nosvēra kopvērtējuma veiksmes kausu par labu Elmāram Klintsonam(BBA Club.lv). Arvo Matheus ar vienādu punktu skaitu palika otrais, bet BJC “Jaunība” pārstāvis Andris Aļabjevs trešais. Tehnikas kļūme kvalifikācijas braucienā neiespaidoja Gunāra Magažnieka(Karro MX)pārsvaru sacīkšu braucienos pār Vadimu Zamankovu. Antons Macuks noslēdza pirmo trijotni. Skūteru 50 Standart klasē negaidīti dominēja viesis no Igaunijas – Marek Henrik Laanela(Saaremoto) , kuram bija spiesti piekāpties Džeimss Straume un Andris Aļabjevs. Apvienotais skūteru 70 Sport un 70 Racing brauciens ļāva baudīt nopietni forsētas tehnikas iespaidus – abu braucienu uzvarētāja Ervīna Smuļkēvica(Mazmoto Racing team) ātrums taisnē pārsniedza 100 km/h... 70 Racing pjedestālu papildināja Toms Dreimanis un Ervīns Štims(RJTC). Mājinieku uzvaru skaitu papildināja Dmitrijs Macuks(BJC Jaunība) 70 Sport klasē, kur tika apsteigts igaunis Ants Parik(Saaremoto) un Roberts Vēzis-Veiss. Skatītāju vidū iecienītās retromotociklu klases arī šoreiz nelika vilties – atraktīvi braucēji ar pašu sagatavotu 70-80to gadu tehniku pilnā mērā izbaudīja cīņas trasē un teicamos laika apstākļus. 350 klasē abos braucienos nepārspēts palika pērnā gada klases uzvarētājs Valdis Veinbergs, kuram konkurenci centās sastādīt Mārtiņš Putniņš(Mazmoto Racing team). Neveiksme pirmajā braucienā, augstāk par trešo vietu neļāva pacelties Ģirtam Draugam. 500 klasē joprojām konkurentus šajā sezonā nesastop Mārtiņš Hāze(RIXMOTO), kuram divu braucienu kopsummā kompāniju uz pjedestāla sastādīja Gatis Poškāns un Arvis Pastars. Sacensību uzvarētāju apbalvošana izcēlās ar krāšņumu un iespaidīgu balvu klāstu no Latvijas Balvas 2016 organizatora – Bruno Rožkalna.

Pilnie rezultāti: http://www.mylaps.com/en/events/1291929

Nākošie mazmotošosejas posmi 16., 17. Jūlijā Smiltenē.

Tāls Meļķis

LaMSF Motošosejas vadītājs